Kettős mérce a civil szervezetek megítélésében

A kormány kettős mércét alkalmaz a civil szervezetek ügyében. Erre hívta fel a figyelmet Mesterházy Attila, Szakács László és Legény Zsolt MSZP-s képviselő – az ülést levezető elnök figyelmeztetése ellenére – az Országgyűlés mai plenáris ülésén, az EU tagállamai, a latin-amerikai és karibi (LAC) államok által létrehozott nemzetközi alapítvány létrehozása kapcsán. Miközben ugyanis a kormánypárti képviselők az EU-LAC Nemzetközi Alapítvány ügyében amellett érvelnek, mennyire fontos a civil szervezeti élet külföldön, addig itthon politikai okokból el akarják lehetetleníteni ezen szervezetek munkáját.

Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a kormánypárt jó és rossz szervezetekre próbálja osztani a civil szférát!

A civil szervezetekkel szembeni kormányzati hadjárat odáig fajult, hogy Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke a civil szervezetek "eltakarításáról" beszélt. Erre ráerősítve a törvényjavaslat vitájában Tilki Attila, a Fidesz vezérszónoka "homályos embereknek" nevezte a magyar civil szervezetek alapítóit.

A vitában résztvevő MSZP-s képviselők felhívták a figyelmet, hogy az évenkénti beszámoló szükségtelenné teszik a civil szervezetek átláthatóságának és vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének kormányzati követelését. Ezért a törvényjavaslat nem szól másról, mint a civilek részéről elhangzó kormányzati kritika elhallgattatásáról.

Mesterházy Attila, a Költségvetési bizottság elnöke - OS

Választás

Márki-Zay Péter, a hatpárti ellenzéki miniszterelnök-jelölt arról is beszélt, hogy árulók vannak a soraikban, és ő tudja, kik azok.
2021.december 23.
Új kutatócéggel dolgozunk” – mondta a Magyar Hangnak Márki-Zay Péter, annak apropóján, hogy december 15-én egy igencsak kellemetlen tartalmú közvélemény-kutatás szivárgott ki a sajtó felé az ellenzéki összefogás népszerűségéről.
2021.december 22.
Bejegyzés alatt áll Gattyán György pártja, a hivatalos bírósági nyilvántartásban már szerepel a Megoldás Mozgalom. A milliárdos pénteken az Egyenes beszédben jelentette be, hogy aktivizálják a párt tevékenységét. Az ellenzéki összefogás tagjai egységesen úgy vélik: Gattyán György indulása csak a Fidesznek jó. Az ATV Híradó riportja.
2021.december 20.
Budapesten, valamint a 23 megyei jogú város közterein, de az összefogásban részt vevő pártok irodáiban is le lehet adni a szignókat.
2021.december 15.
Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje utcafórumot tartott Székesfehérváron, ahol többek között kijelentette, rendkívül gátlástalan ellenféllel állnak szemben.
2021.december 12.
„Valami megmozdult. Valami, ami túlmutatott a centrális erőtéren és az egymást taposó pártokon, a médiapolitizáláson, a szekértáborokon és a megosztottságon. Szimbólumok jelentek meg, ötletek, tervek és programok kerültek bemutatásra, értelmes politikai viták zajlottak, önkéntesek és aktivisták ezrei dolgoztak az utcákon, pozitív üzeneteket, politikai gesztusokat, elismerést és együttműködést láthattunk, ami vonzotta a választókat is.”
2021.december 9.
Noha az előválasztás alatt komoly összetűzéseik voltak, a volt kormányfő most megvédte a főpolgármestert.
2021.december 2.
Csak egy jós tudná megmondani, milyen hatással lesz a jövő évi országgyűlési választásokra a koronavírus-járvány miatt 2022. június elsejéig meghosszabbított veszélyhelyzet. Erről is beszélt a Hírklikknek Tóth Zoltán választási szakértő, aki szerint igaz a kormány érvelése, hogy nincs akadálya a választásnak, de ez akár egyetlen éjszaka alatt is változhat, ha a Fidesz úgy akarja. Erre minden jogalkotási lehetőségük megmaradt, akár az Alaptörvényt is módosíthatják az ügyben – tette hozzá. Úgy fogalmazott, pillanatnyilag beláthatatlan, mit fognak tenni.
2021.november 28.
Alapvető kérdés, hogy továbbra is egy egyre zártabb, vagy pedig egy nyitott társadalomban fogunk élni, a társadalmi fejlődés mintája nyugati, vagy keleti lesz, s a mindent központosító rendszert erősítjük-e meg, vagy visszaadjuk az intézmények autonómiáját.
2021.november 21.
Márki-Zay Péter azt mondta az ATV-nek, hogy:
2021.november 17.